קצת על דבורי רנד

דבורי רנד, עיתונאית וסופרת חרדית, משתדלת לכתוב על כל מה שטרם נכתב, והיה ראוי להיכתב.

ספריה שיצאו לאור בהוצאת יפה נוף: תחנות, המשך יבוא, מוקאדם, אדום לבן, שומרת השערים, פחות או יותר, דואט, הלוואי שתהיי ובחצר האחורית. סגנון הכתיבה של דבורי רנד מתבטא בכתיבה עדינה ובמשלב שפתי גבוה. בדרך כלל, הדמויות שלה משתייכות ל’צד הטוב’ של האנושות, גם אם הן נופלות לפעמים. בדרך כלל, הגיבורות של דבורי רנד הן נשים ונערות, בגלל תפיסת עולמה של הסופרת המאמינה בעוצמתן וביכולותיהן של נשים חרדיות. אמת ובחירה חופשית הם ערכים המרבים להופיע בספריה של דבורי רנד.

דבורי רנד – דרכה הספרותית:

פריצתה החלה בשנת תשע”ו עם פרסומו של הסיפור ‘תחנות’ ב’בתוך המשפחה’, את הסיפור הזה כתבה לראשונה תחת השם ‘דבורי רנד’, עד אז כתבה רק בשמות עט בעיתונים שונים.

חלק מספריה תורגמו לאנגלית. המסע אל קצה הארץ, אדום לבן, מותק של ילדה, המשך יבוא ופחות או יותר. הספר מוקאדם תורגם לרוסית.

דבורי רנד – ספרים:

דבורי רנד מרבה לכתוב בספריה על נשים במצבים שונים לא שגרתיים כמו גירושין, משפחות נתמכות על ידי הרווחה, יתמות, נישואין שניים, לידה שקטה ועוד.

ספריה לילדים:

בחצר האחורית (פורסם במוסף ‘ילדים’ של משפחה) – סיפורם של אח ואחות שהוריהם נפרדו. הספר מספר על ההתמודדות שלהם במהלך ניהול תוך כדי ניהול יריד הפתעות בבנין שבו הם גרים. הספר מנוקד ומאויר בראש כל פרק.

ספריה לנוער:

מוקאדם (פורסם ב’נקודות’, מוסף הילדים של ‘המבשר’) – ספר היסטורי המתרחש בהודו במאה ה- 18.

המסע אל קצה הארץ (פורסם ב’נקודות’, מוסף הילדים של ‘המבשר’) – סיפור היסטורי על רבי מנשה בן ישראל.

מותק של ילדה (פורסם ב’חברים’, מוסף הילדים של ‘בקהילה’) – ספר על ילדה חולת סוכרת והתמודדותה בחיי היום יום.

דואט (פורסם ב’ילדים’, מוסף הילדים של ‘משפחה’) – סיפור אותו מספרות שתי אחיות הרושמות במחברת אחת את סיפורן. הספר מדבר על אי קבלה לסמינר, הידרדרות רוחנית של בת סמינר, כפייתיות ועוד.

ספריה לנערות ולנשים: (למעט אחד מהם פורסמו כולם ב’בתוך המשפחה’)

תחנות – סיפור על יחסי אם ובת שעלו על שרטון. בפרקי הספר ‘נודדות’ האם והבת על פני תחנות שונות ברחבי הארץ ונזכרות בעבר ובמה שגרם למערכת היחסים הרעועה.

אדום לבן – ספר על אסירה חרדית הכלואה בכלא הנשים ‘נווה תרצה’ ועל אחותה הכלואה במציאות אחרת.

המשך יבוא – סיפורה של אישה גרושה שנישאה בשנים לגרוש, לשניהם יש ילדים מנישואיהם הקודמים. הספר מתאר את חיי הנישואין ומה שהזוג עובר עם ילדיהם.

שומרת השערים – סיפור על בתו של בעל צ’יינג’ עשיר מאד. המנסה לברוח מהצ’יינג’ ומכל מה שקורה בו, למרות הקשר הקרוב עם אביה.

הלואי שתהיי – ספר המשך לשלוש גיבורותיו של ‘אדום לבן’, ‘שומרת השערים’ ו’תחנות’. הספר מציג את התהליך של שלוש גיבורותיו לאחר שפסי שבה הביתה, רוזי שוחררה מכלאה ומלי נישאה.

פחות או יותר – סיפורה של מנוחי הגרושה שילדיה נלקחו ממנה על ידי משפחתו של בעלה. בספר עוברת מנוחי תהליך צמיחה ובנייה אישית בדרך להשיג את ילדיה שוב.

Filter