הסופרת חוה רוזנברג

ספריה של חוה רוזנברג נוגעים בליבך, בפצעים העמוקים שאת-ה מפחדים לנגוע בהם. בעלילות מרתקות ומותחות אנו פוגשים כאלו שכמונו אוהבים ונפגעים, כמונו מציגים שהכל בסדר, כמונו קשה להם דווקא עם הכי קרובים ויקרים. קוראי העיתונים החרדיים השונים עוקבים בנשימה עצורה אחר סיפורי ההמשכים של חוה רוזנברג, ואתם תקראו אותם בספריה. למה נפרדו ההורים ב”על הקצה”? האם יחולצו הכורים ב”זה לא יכול לקרות”? מי תזכה לרשת את השרשרת ב”דם כחול”? איך תשרוד ליקי את מאסרו הממושך של בעלה ב”ולמקומו”? אם תקראו – תדעו. וגם תרגישו.

רוזנברג נולדה בירושלים, בתו של הרב שמואל וינברג, שהיה מראשי החינוך העצמאי, ונכדתו של האדמו”ר מסלונים.
החלה את דרכה כמורה לספרות בבית ספר מטרסדורף בירושלים, ואחר כך לימדה קורסים לספרות ולכתיבה בבתי המורה בארץ. בעברה אף עסקה בכתיבת מחזות. כיום היא עורכת עיתון הילדים של “המודיע” – “המודיע הצעיר”, ומלמדת באופן פרטי כתיבה יוצרת. רבות מהכותבות ומהסופרות במגזר החרדי הן תלמידותיה. בנוסף משמשת רוזנברג כמרצה מבוקשת בקרב ציבור הנשים החרדיות, והיא מוזמנת רבות לערבי נשים. הרצאותיה עוסקות לרוב בהתמודדות אמונית פסיכולוגית עם קשיי החיים, כשהרצאתה בדרך כלל בנויה כסיפור.
רבים מסיפוריה ראו אור כסיפור בהמשכים בעיתונים החרדיים “המודיע” ו”משפחה” ובקהילה, ואחר כך יצאו לאור כספר. סיפוריה נסובים אודות דמויות חרדיות שנתקלות בקשיים כלכליים, רגשיים ואחרים. מאפיין מרכזי של כתיבתה הוא שילוב של קטעי הגות ומחשבה רבים שהיא שמה בלב גיבוריה, או כקטעים נטולי הקשר עלילתי אך בעלי הקשר רעיוני. רוב ספריה מיועדים למבוגרים ולנוער, אך היא כתבה גם לילדים. שמות העט שלה הם: ח. רוזן, א. שרי, אלישבע שין נאווה, ונעמה שתחתיו מתפרסמים סיפורים בהמשכים במוסף ‘בתוך המשפחה’ של ‘משפחה’ העוסקים בנושא התמודדות עם זוגיות, שלום בית וגירושין.
רוזנברג התאלמנה בשנת 2005 (הספר “כשצרבו החולות” הוא ספרה הראשון שנכתב בהיותה אלמנה), מתגוררת בשכונת ארזי הבירה בירושלים.

Filter